HotmixPRO TWIN – MIKSER TERMICZNY OD WŁOCHÓW DLA WSZYSTKICH PROFESJONALISTÓW.

Ilu jest zwolenników, tylu i przeciwników mikserów termicznych. Na polskim rynku obecne są te najbardziej znane i te trochę mnie znane. Dla jednych, to garnek, który miesza i gotuje, dla innych niezastąpiona pomoc, dokładność i precyzja w procesie gotowania. Niezależnie, do których należysz zgodzisz się ze mną, że po to ludzie wymyślają nowe technologię, aby im służyły, a na co, kto i ile wydaje swoich pieniędzy to już jego sprawa.


Zatem jeśli mamy już wszystko wyjaśnione to przejdźmy do meritum. HotmixPRO to marka, która od 10 lat jest obecna we Włoszech. Jej pomysł jest banalny. Jeśli coś sprawdza się w domowym gospodarstwie to w profesjonalnej kuchni będzie jak znalazł. Dlatego wybrano najważniejsze parametry jakie mogłyby być potrzebne, dodano kilka ważnych funkcji, odjęto te zbędne lub posiadane już pod ręką ,obudowano stalą nierdzewną i przystosowano do długiej, i ciężkiej pracy.

HotmixPRO TWIN – dwa urządzenia w jednej kompaktowej obudowie. Do zmaksymalizowania osiągów przy jak najmniejszej stracie powierzchni.

Mikser termiczny, multicooker – co to jest i jak działa?

Założeniem jest połączenie wielu urządzeń w jedno, które zaoszczędzi miejsce, czas i ułatwi przygotowanie wielu potraw. Coraz więcej producentów przygotowuje swoją wersje miksera termicznego i do tej pory niezbyt było cokolwiek dla profesjonalistów, o wysokiej wydajności, mocniejszych parametrach, dla tych co wiedzą co robią. Tak powstała włoska marka HotmixPRO, a z nią szeroki wybór już nie jednego, a trzynastu modeli mikserów termicznych. Nazwa ma być oczywiście zbliżona do podstawowych funkcji urządzenia, jednak to co odróżnia te miksery to możliwość mrożenia i podgrzewania w jednym urządzeniu, ale o tym dalej.

Jakie operacje ma zastąpić HotmixPRO Twin i inne modele mikserów termicznych?

W przeciwieństwie do tych podstawowych, które oferuje również każdy inny mikser termiczny, lub multicooker jak czasem nazywają go kucharze, jak: mieszanie, siekanie, ubijanie, mielenie/kutrowanie, rozdrabnianie, ugniatanie, homogenizowanie, emulsyfikacja, ugniatanie, czy blendowanie. Skupiono się dodatkowo na pomysłach, które wykorzystają tylko profesjonaliści.

Sa to np.:

  • Ekstrakcji chlorofilu
  • Klarowanie, np. masła
  • Pasteryzacja, idealnie przygotuje bazy do lodów i sorbetów
  • Temperowanie czekolady
  • Karmelizowanie
  • Konfitowanie
  • sous-vide

Zdecydowano się również na dodanie dodatkowych funkcji, które pozwalają na pełną swobodę w profesjonalnej kuchni.

 

Model HotmixPRO Breeze z możliwością mrożenia w misie.

Jednym z tych pomysłów było stworzenie, miksera termicznego, który zamiast grzać – chłodzi, a wręcz zamraża produkt. Jeden z modeli taki jak HotmixPRO Breeze ma możliwość mrożenia do -24° C, (chociaż realnie do -8°C jesteś w stanie wydobyć dany preparat z misy). Na całe szczęście ta temperatura pozwala Ci na tworzenie lodów czy granit rzemieślniczych i przygotowywać wspaniałe autorskie receptury.

 

Miksery termiczne, które w misie mrożą do -24° C!

 

Chłodzenie to nie tylko lody. Nie sposób, nie wspomnieć o podstawowym przetwarzaniu mięsa, szczególnie przy kutrowaniu, gdzie często dodaje się lód w celu zredukowania nagrzewania i upłynnienie produktu końcowego. Tutaj wystarczy, że ustawisz odpowiednią temperaturę i bezpiecznie przetworzysz mięso czy warzywa, nie tracąc smaku, aromatu czy barwy.

Biorąc pod uwagę wiele potrzeb profesjonalistów, zdecydowano się na krok dalej. Twórca marki HotmixPRO uznał, że pewne rzeczy, jak proces utleniania, znacząco obniża walory smakowe i wizualne preparatów, które robimy.

Do modelu np. HotmixPRO Master dodano próżnię! Dokładnie tak, uznano, że w warunkach bez tlenu, nie dość, że zachowamy kolor, smak i aromat to jeszcze rozszerzymy obecne funkcje. Zatem można chłodzić, ale też podgrzewać w próżni, więc do podstawowych funkcji. Doszły: gotowanie i siekanie w próżni, redukowanie w próżni, marynowanie w warunkach próżni oraz suszenie w próżni. Pomyśl, sos pieczeniowy, czy bulion który nie traci koloru a jego smak jest wielokrotnie mocniejszy. Marynowanie, które trwa 3 minuty, a nie 2 tygodnie. Obsuszanie bezy, żeby zachować jej cudownie miękki środek, a chrupiąca skórkę, żeby była jeszcze lepsza.

Model ten to połączenie kompaktowości i wszechstronności. Dwie osobne misy, dwa osobne silniki oraz możliwość mrożenia w jednej oraz grzania w drugiej misie. Oczywiście misy są takie same, więc jesteś w stanie w moment przełożyć misy z jednego urządzeni do drugiego.

Combo doskonałe, a gdyby tak połączyć mikser termiczny z wszystkim razem?

Z myślą o maksymalnych potrzebach, które może mieć użytkownik, przygotowano w sumie dwa modele. Model HotmixPRO COMBI oraz HotmixPRO Creative. Oba modele spełniają takie potrzeby. W modelu COMBI, połączona dwa urządzenia w jednej kompaktowej obudowie. Dzięki temu mając dwie 2,6l misy obok siebie, w jednej podgrzejesz co potrzebujesz, a w drugiej gwałtownie schłodzisz lub zmrozisz.

Gdyby jednak było ci mało, a chciałbyś, żeby wszystko było razem to wybierz model HotmixPRO Creative. Ten to jest kombajn do wszystkiego, w jednej misie przejdziesz od -24° C przez temperaturę pokojową, aż do +190° C. To model dla najbardziej wymagających kucharzy, cukierników, czy nawet laborantów.

Największe zalety HotmixPRO

Akcesoria – do urządzeń HotmixPRO można dokupić szereg akcesoriów. Trzy rodzaje ostrzy. Klasyczne tępe – do większości zastosowań i funkcji od ugniatania, po siekanie i blendowanie. Bardzo ostre ostrza – do produktów wymagający szybkiego rozdrobnienia np. tatar wołowy. Ostrza ząbkowane – do przygotowywania mas i siekania twardych składników, jak np. orzechy i przygotowywanie z nich masła orzechowego. Support do sous-vide, aby zespół ostrzy nie niszczył worków, a cała misa miała odpowiednią cyrkulację wody. Koszyczek do gotowania na parze – do małych porcji mięs, ryb czy warzyw. Skrobak – idealny do temperowania czekolady i przygotowywania innych mas i kremów, które trzeba zbierać ze ścian i dokładnie mieszać, aby nie ulegały przypaleniom. 

 

 

Wszechstronność – te miksery termiczne przygotowano z myślą o zastąpieniu tak wielu urządzeń jak tylko to możliwe, oferując ponad 27 funkcji przygotowywanie półproduktów lub całych dań.

Kompaktowość – z założenia miksery te są małe w stosunku do swoich możliwości, a dzięki temu jak wiele innych urządzeń zastępuje, nie jesteś zmuszony kupować wielu innych urządzeń.

Higiena – szczelna misa, w której wszystko się odbywa jest wykonana ze stali nierdzewnej, dzięki temu jest bardzo wytrzymała i odporna na uderzenia. Jej obłe wnętrze nie pozwala na przyleganie produktów, jednocześnie łatwo się z niej wyładowuje produkt.

Blender – jest to najmocniejszy blender misowy na rynku w tych gabarytach. Regulacja prędkości stopień po stopniu, z dodatkową funkcja uruchamiania pulsacyjnego pozwala na dziesiątki zastosowań. Jego moc najłatwiej docenić wtedy kiedy potrzebujesz zrobić masło z orzechów, przygotowano do tego specjalne, ząbkowane ostrza, a osiągalny poziom maksymalnych obrotów to 16 000 obr/min. dla wyższych modeli i około 12 500 obr./min. dla modeli standardowych. 

Ostrza – wbrew pozorom blendowanie w wersji podstawowej jest z tępymi ostrzami. Jedynie siła obrotowa powoduje, że blender działa jak blender. Tym samym, przy małych prędkościach, idealnie wyrobi ciasto czy to na chleb, czy na pizzę. Jeśli przygotowujesz preparat drożdżowy, a nie możesz czekać, to ustaw temperaturę na 40°C i garowanie przebiegnie znacznie szybciej.

Przepisy – pomimo, że miksery termiczne przygotowano dla profesjonalistów, to w pamięci urządzenia zapisano ponad 250 gotowych przepisów. Poza tym, oczywiście dodatkowo zapisane są podstawowe przepisy do obróbki, jak tarcie, mieszanie, siekanie, etc.

Programowalność – Jest to jedyny mikser termiczny na rynku, który posiada slot na kartę SD i kartę SD. Urządzenie można programować z poziomu panelu kontrolnego albo wyciągnąć kartę i przygotowywać swoje receptury na komputerze, w specjalnie dostarczanym oprogramowaniu.

Funkcja NEXT – kiedy programujesz swoją recepturę, możesz przygotować ją w taki sposób, aby urządzenie prosiło operatora o przejście do następnego kroku. Tym samym, możesz wpisać po kolei, co należy zrobić w każdym kroku przed kontynuacją pracy.

Funkcja Wait Temperature – najbardziej unikalna i potrzebna funkcja, szczególnie, kiedy to temperatura jest istotna. Włączenie tej funkcji pozwala na takie zaprogramowanie Hotmixa, aby urządzenie czekało z odliczaniem czasu do uzyskania zadanej temperatury. Idealne szczególnie, w procesie pasteryzacji.

Praca ciągła – większość mikserów termicznych na rynku, jest przystosowane do raczej domowego użytku. Dla modeli marki HotmixPRO zastosowano możliwy czas pracy ciągłej (grzanie/chłodzenie i mieszanie) do 4 godzin dla modeli standardowych i do 12 godzin do modeli o wyższych parametrach.

Ogromne pojemności – Jak na mikser termiczny przystało podstawowe modele posiadają misę o pojemności 2,6l, a pojemności użytecznej 2l. Jednak potrzeby nawet najmniejszej restauracji oscylują przeważnie pomiędzy 5-10 litrami. Dlatego przygotowano kilka modeli o pojemności misy 3,6l (użytecznej 3l) oraz 5,6l (użytecznej 4,9l).

Jeden uchwyt – prozaiczna pojedyncza rączka to rzecz tak niezauważalna a bardzo potrzebna. Nawet największa misa jest możliwa do obsługiwania jedną ręką, dzięki temu drugą masz wolną i nie potrzebujesz pomocy przy podstawowych czynnościach. Dodatkowo slot na misę został tak zaprojektowany, że uchwyt wchodzi w jedna albo drugą szczelinę pod pokrywą, dzięki temu jest idealnie przystosowany dla prawo- i leworęcznych osób.

Największe wady mikserów termicznych HotmixPRO.

Nie jest dla każdego – miksery termiczne włoskiej marki HotmixPRO to modele przeznaczone dla profesjonalistów. Dlatego wiele funkcji w domowym zaciszu w ogóle nie mają zastosowania i jego zakup może być przerostem formy nad treścią dla kogoś, kto chce mieć TYLKO pomocne urządzenie w kuchni.

Cena – jako urządzenie profesjonalne, z wysokiej jakości komponentów, z dostępem do części zamiennych, wieloma czujnikami (przeciwprzepięciowy, przeciążenia silnika, miernika temperatury otoczenia, przegrzania silnika, etc) jego cena jest optymalna. Kupując takie urządzenie ma ono służyć lata i będziemy je naprawiać, a nie wymieniać nowy, JEŚLI coś się zepsuje. Dla zastosowań domowych jest to nad wyraz nietypowa inwestycja.

Głośność – większość mikserów termicznych nie jest cicha. Kiedy pracuje jako blender to można poczuć jego moc. Tutaj dodatkowo dochodzi system chłodzenia silników i znacznie, znacznie większa moc.

Ile to kosztuje?

Najbardziej podstawowy model HotmixPRO EASY o parametrach zbliżonych do najpopularniejszego miksera termicznego na rynku to cena już od 9 355 zł brutto. Pierwszy modelem o wysokich parametrach jest model HotmixPRO Gastro, którego cena to tylko 11 569zł brutto.

Przed zakupem urządzenia możliwa jest jego prezentacja, więc każdy sam może ocenić, czy wybrać markę używaną przez szefów z gwiazdką Michelin czy inny mikser termiczny.

Czy warto kupić HotmixPRO lub inny mikser termiczny?

Nie mi to oceniać. Osobiście uwielbiam koncept mikserów termicznych i tego jak bardzo pozwalają kontrolować proces, a jednocześnie na chwile wyjść z kuchni czy oderwać się od gotowania.

W związku z samym pomysłem dobrze, że są modele o różnych wydajnościach, mocach i cenach, bo każdy kto raz pokocha pomysłowość tego typu urządzeń ma w czym wybierać.

To trochę jak z samochodami, bez nich możesz się obejść, ale jednak trochę łatwiej się przemieszczać kiedy go masz. Dodatkowo każdy jeździ z punktu A do B i nie potrzebujesz najnowszego, najlepszego modelu, a jednak są chętni na każdy segment i typ samochodu, czy to do pracy, czy do czystej rozrywki. Zdrowo zatem jest nie patrzeć na co ktoś wydaje swoje pieniądze, bo po to je zarabia, żeby wydać je na cokolwiek zechce. Zatem jeśli i ty czujesz, że mikser termiczny jest potrzebny w twojej kuchni, a obecne rozwiązania nie spełniają twoich potrzeb, myślę, że modele HotmixPRO są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. 

Pełną ofertę marki HotmixPRO znajdziesz na stronie https://www.hotmixpro.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.