KOFITOWANA PIERŚ Z GĘSI PODANA Z CHUTNEY Z JABŁKA I MANGO.

Jest to wysokobiałkowa propozycja na drób, który o zmoro rzadko się w Polsce. Głównie przez jego cenę, długi czas obróbki i trochę twardsze mięso. Na szczęście na to co dobre warto poczekać. O konfitowaniu, czyli metodzie gotowania i konserwacji w oleju, możesz poczytać w innym wpisie. Dzisiaj zapraszam Cie na danie, które najwygodniej zrobić w mikserach termicznych takich jak HotmixPRO lub ewentualnie na kuchence elektrycznej/indukcyjnej, ponieważ cały szkopuł polega na wielogodzinnym kontrolowaniu temperatury przygotowanego mięsa, ale o tym za chwilę.

Składniki:

Na mięso:

200 g piersi z gęsi.

1l oleju

do mięsa: czosnek, majeranek, papryka czerwona słodka, pieprz

Na chutney:

100g mango, może być mrożone

200g jabłek, najlepiej Renete lub inne kwaśno-winne i twarde jabłka

120g Ocet jabłkowy

100g cukru trzcinowego

2g chilli, może być w proszku

30g rodzynek

30g musztardy delikatesowej

1 łyżeczka imbiru w proszku

sól do smaku.

Przyrządy

HotmixPRO + noże i motylek lub kuchenka indukcyjna i zamknięta brytfanka, termometr

Przygotowanie:

Przygotowanie musisz zacząć dzień wcześniej. Pierś powinna być w porcjach i natartą solą przez 12 godzin. Następnie płuczemy ją i nacieramy ulubionymi przyprawami. Ja użyłem dwa ząbki czosnku, majeranek, paprykę czerwoną słodką i pieprzu czarnego. Tak przygotowana powinna odleżeć około 5-6 godzin w chłodni. Po tym czasie umieszamy ją w misie i zalewamy olejem, tak, aby była przykryta, ustawiamy funkcje WAIT TEMPERATURE, temperaturę na 75 stopni C i czas gotowania na przynajmniej 8 godzin, bez obrotów.

Na około 1 godzinę przed ukończeniem przygotowania piersi, należy przygotować chutney. Posiekaj obrane jabłka, bez gniazd nasiennych w kostkę, mango również, wsyp wszystkie składniki do garnka i podgrzewaj na wolnym ogniu, dość często mieszając, aby cukier z karmelizował się i zagęścił pozostałe składniki. Powinno to zająć około 30 minut.

Jeśli korzystasz z HotmixPRO, po zakończeniu pracy z piersią z gęsi, przełóż całość do innego naczynia lub użyj drugiej dzieży. Wprowadź wszystkie składniki do dzieży ustaw temperaturę na 95 stopni C, funkcje WAIT TEMP oraz mieszanie na 1 z funkcją PULSE, zakładając noże + motylek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.